Inspirace 2015

Soutěž účesů INSPIRACE 2015

V rámci kadeřnického a kosmetického veletrhu World of Beauty and Spa Podzim 2014 se 6. září v Praze v Letňanech konalo finále 5. ročníku kadeřnické soutěže Inspirace 2015. Každý rok se téma soutěže liší. Letos se poprvé nestříhalo. Pořadatelé zvolili jako téma společenský účes s atypickým těžištěm nad čelem. Z několika desítek zaslaných fotografií vybrali hodnotitelé na začátku července 14 nejoriginálnějších účesů a jejich autory pozvali do finále.

Finále se uskutečnilo od 13 hodin. Časový limit byl 45 minut. Modelky nastoupily se suchými, hladce dozadu sčesanými vlasy. Úkolem kadeřníků bylo za pomoci podložek, pérek a vlásenek učesat co nejčistěji výčesy. Podstatná byla také jeho originalita a náročnost.

Jak říkali sami porotci, hodnocení pro ně bylo náročné, avšak na prvních třech místech se shodli. Na 1. místě se umístila Bc. Eliška Hanzlíková (Liberec), na 2. místě byla Zlata Helebrantová (Kralovice) a 3. Místo obsadila Eliška Smrčinová (Miličín). Vítězka soutěže získala 25 tisíc v hotovosti a 25 tisíc v poukázkách na kadeřnický materiál. Dále má také možnost se zúčastnit mezinárodní soutěže v Norimberku.

Bc. Eliška Hanzlíková je učitelkou odborného výcviku na Střední škole gastronomie a služeb v Liberci. V oboru pracuje 8 let. Své vítězství v soutěži chápe především jako motivaci pro své studenty, aby věděli, že je možné se celý život ve svém oboru zdokonalovat.