2018 - HT2 - Národní galerie

Dne 15. 2. 2018 se třída HT2. vydala na odbornou exkurzi do Národní galerie v Praze. Ve Šternberském paláci již na nás čekala paní PhDr. Martina Jandlová, zavedla nás do sálu plného obrazů a usadila nás uprostřed na velkou červenou pohovku. A pak jsme pozorně poslouchali, jak se máme na obrazy dívat, čeho si máme všímat a jak zařadit výtvarné dílo do správné doby k odpovídajícímu uměleckému stylu. Poté jsme si po krátké přestávce ještě prohlédli aktuální úspěšnou výstavu Podoby a portréty české renesanční šlechty, opět s odborným výkladem.

Přestože bylo velice chladno, rádi jsme se prošli z Hradčanského náměstí až na Václavské náměstí. Cestou jsme si spolu s turisty z celého světa prohlíželi historické stavby, sochy, pomníky a zajímavá místa Prahy. Taková výuka se nám všem líbila. Již se těšíme na podobně zaměřenou jarní akci s optimistickým názvem Plzeňský kraj – turistů ráj.                    Jménem svých spolužáků Nikola Komárková.