Osvětim

Ve spolupráci se Střední školou právní – právní akademií, s. r. o se žáci tříd HT3., KG3., HT4., KG4. a NS1. zúčastnili dvoudenní exkurze, jejímž cílem byla návštěva koncentračního tábora Osvětim-Birkenau. Během prvního dne jsme společně navštívili pivovar Litovel, abychom načerpali síly na fárání do dolu v Landek parku v Ostravě. Po brzkém vstávání v Karviné jsme vyrazili za hranice k poznání a pochopení hlubokého utrpení těch, kteří zde během 2. světové války zahynuli. Mnoho z nás si odnáší, vyjma nových znalostí, i pocit velikosti i nízkosti člověka, se kterým se ještě pořád musíme a budeme muset vyrovnávat.

Žáci prožili značně intenzivní program, a přestože byla jeho citová náročnost značná, zvládli zachovat chladnou hlavu, a ponořit se tak do světa, na který bychom neměli zapomenout.